top of page
Pretraživanje

Dva kandidata za preuzimanje Gredelja

Autor: SEEbiz


ZAGREB - Vlada se intenzivno uključila u rješavanje situacije u tvornici TŽV Gredelj nakon što su njezini vlasnici odlučili zaustaviti proizvodnju.

Ministar prometa Oleg Butković potvrdio je da se državni tajnik Žarko Tušek u srijedu susreo sa suvlasnikom slovačke kompanije Tatravagonka, Ivanom Petričekom, koja je vlasnik Gredelja. Prema neslužbenim informacijama, Petriček je obavijestio hrvatsku stranu o planovima Tatravagonke s Gredeljom, nagovijestio je da oni iz tvornice odlaze u lipnju ili srpnju te je izrazio spremnost za prodaju Gredelja ukoliko se javi pravi kupac.

Prema informacijama Jutarnjeg lista, potencijalni kupci su Končar i HŽ Putnički prijevoz, a određeni razgovori već su obavljeni. No, sugovornici naglašavaju da je prodaja Gredelja još daleko od realizacije.

- Točno je da oni s lipnjem, srpnjem odlaze iz tvornice. Mi ćemo, naravno, kao Vlada, pratiti cijelu situaciju i vidjeti koja su rješenja. Oni imaju određene ponude nekih zainteresiranih koji bi preuzeli tvornicu. Na to, naravno, ne možemo utjecati. Nismo mi koji o tome odlučujemo, ali da nam je Gredelj bitan, da nam je djelatnost i činjenica da Gredelj mora postojati i zbog obnove voznog parka u HŽ Putničkom, HŽ Cargu, za to smo jako zainteresirani, kazao je Oleg Butković, potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture.https://seebiz.eu/tvrtke/dva-kandidata-za-preuzimanje-gredelja/327107


 
 
 

Nedavne objave

Prikaži sve
Tehnološki sektor na Wall Streetu ponovno oštro pao

Ulagači se plaše da su cijene dionica tehnoloških divova previsoke, s obzirom da godinama snažno rastu Na Wall Streetu su u četvrtak cijene dionica oštro pale, ponajviše u tehnološkom sektoru, jer ula

 
 
 

Komentari


bottom of page