Azijska tržišta: Korejske dionice na meti rasprodaje
- easistem
- prije 11 sati
- 1 min čitanja
Autor: SEEbiz |
SEUL - Azijsko-pacifička tržišta su pala nakon što su smanjila ranije dobitke, a južnokorejski Kospi predvodio je gubitke u regiji, pavši za više od 6%, dok je Kosdaq male tržišne kapitalizacije pao za 6,27%. |
Japanski Nikkei 225 pao je za 1,5%, prekinuvši osam sesija rasta, dok je Topix pao za 0,79%. Indijski Nifty 50 pao je za 0,22%. U Australiji je S&P/ASX 200 izgubio 0,11%. Kineski CSI 300 pao je za 1%, dok je hongkonški Hang Seng indeks pao za 0,16%. Ulagači su u ponedjeljak napustili dionice "Veličanstvene sedmorke", pri čemu je Amazon pao za gotovo 5%, a Meta Platforms za 2%. Dionice Alphabeta pale su za 5%, zabilježivši najgori dnevni učinak u više od godinu dana, jer je zabrinutost zbog odljeva mozgova porasla nakon odlaska dvaju poznatih istraživača umjetne inteligencije u korist konkurencije. Muskov proizvođač raketa SpaceX pao je za 16% i zabilježio treću negativnu sesiju zaredom. „Sve što je povezano s umjetnom inteligencijom i tehnologijom i dalje je područje fokusa za male trgovce. Oni jednostavno nisu toliko aktivni u pojedinačnim dionicama kao što su bili u prošlosti“, rekla je Liz Ann Sonders, glavna investicijska strategica u Charles Schwabu, u emisiji „Closing Bell“ na CNBC-u u ponedjeljak poslijepodne. „Ne radi se o nezainteresiranosti za širi tehnološki ili umjetnu inteligenciju, već samo o vozilima. Mislim da je malo veći fokus na ETF-ove u širem smislu, za razliku od tih pojedinačnih trgovanja dionicama.“https://seebiz.eu/trzista/azijska-trzista-korejske-dionice-na-meti-rasprodaje/330986 |
Komentari